Spelbord

Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord
Spelbord

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete av Carl Gustaf Foltiern (mästare 1804-1829 Stockholm), i mahogny med filtklädd inredning samt uppfälbar skiva, höjd 79, 89x45 cm
PROVENIENS: Tullverket

Bruksslitage, filtbeläggning med skador

356648

2016-01-27