Spelbord
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPELBORD, sengustavianskt stockholmsarbete av Carl Gustaf Foltiern (mästare 1804-1829 Stockholm), i mahogny med filtklädd inredning samt uppfälbar skiva, höjd 79, 89x45 cm
PROVENIENS: Tullverket
Bruksslitage, filtbeläggning med skador
356648
2016-01-27