Scheaffer pennor
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SCHEAFFER, blyertspenna resp. reservoirpenna med 14 k guldspets, grön och svartrandig celluloid, ca 1930/40-tal, pennorna märkta W.A. Scheaffer Pen Co, Fort Madison , Iowa, U.S.A, Made in USA
Bruksslitage, bucklor, blyertspenna med märken på celluloiden
356885
2016-01-28