Biblar 1700-1800-tal flertalet svenska

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BIBLAR. Bl.a. Norrköping 1766, Stockholm -Uppsala 1711, Stockholm Schneider 1729,
Stockholm 1815, Örebro 1839, Lund 1801, La Sainte Bible Hannover Leipzig 1728.
Flertalet i samtida skinnband eller hfrbd.

Ej genomgångna. Varierande skick, vissa skador och defekter.

356918

2016-01-30