Gästabudskniv 1700-tal

Gästabudskniv 1700-tal
Gästabudskniv 1700-tal
Gästabudskniv 1700-tal
Gästabudskniv 1700-tal
Gästabudskniv 1700-tal
Gästabudskniv 1700-tal

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GÄSTABUDSKNIV, Sverige, daterad 1796, mässing och stål, med infälld kniv och gaffel i skaftet märkta 1835-1870, dekor av drakhuvud, märkt D.A.S, längd 9,5 cm

356948

2016-01-28