Toilettbord Art Deco 1920-30-tal
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TOILETTEBORD / SMINKBORD, 1920-30-tal, Art Deco, mahogny och mässingslister, fasetterat spegelglas i tre delar, lådor samt skåp med mässingsbeslag, skiva i spegelglas, höjd 135, 145x40 cm, nyckel finns
Proveniens: Carl-Johan Bernadotte
Smärre slitage, två mindre beslag på glaset saknas
356985
2016-01-28