Toilettbord Art Deco 1920-30-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TOILETTEBORD / SMINKBORD, 1920-30-tal, Art Deco, mahogny och mässingslister, fasetterat spegelglas i tre delar, lådor samt skåp med mässingsbeslag, skiva i spegelglas, höjd 135, 145x40 cm, nyckel finns

Proveniens: Carl-Johan Bernadotte

Smärre slitage, två mindre beslag på glaset saknas

356985

2016-01-28