Halda herrfickur i 18 k guld

Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld
Halda herrfickur i 18 k guld

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FICKUR, 18 k guld, Halda Fickursfabrik Svängsta, vitemaljtavla med arabiska siffror i, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), A-verk, numrerad 19166, diameter 50 mm, vikt ca 90 g

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Smärre slitage, innerboett med inskription, ej funktionstestad

357197

2016-02-03