Bordspendyl 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSPENDYL, Louis XVI-stil, 1800-tal, urtavlan märkt Berthoud a Paris, urverket märkt J.M. Wegler a Ansbach, marmor och förgylld brons, höjd 32,5 cm
Slitage, nagg, omarbetad, kompletterad, nyckel och mindre dekordel saknas
357227
2016-01-29