Halda herrfickur i 18 k guld
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HALDA FICKURSFABRIK, fickur, 18 k guld, Svängsta, vitemaljerad urtavla, arabiska siffror, innerboett i 18 k guld stämplad HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), T-verk, numrerad 20116, diameter 50 mm, vikt ca 92 g
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Ej funktionstestad, smärre slitage
357279
2016-02-24