Bägare Stockholm 1730
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BÄGARE, silver, Friedrich Heinrich Klinck, Stockholm 1730, fot med godronnering, mynningskant med dekor av vågband i relief, delvis förgylld, höjd ca 17 cm, vikt ca 368 g
Slitage, graverade ägarinitialer J.H.S
357438
2016-01-31