Bägare Stockholm 1730

Bägare Stockholm 1730
Bägare Stockholm 1730
Bägare Stockholm 1730
Bägare Stockholm 1730
Bägare Stockholm 1730
Bägare Stockholm 1730

Klubbat för:

13 500 SEK

12 000 SEK

BÄGARE, silver, Friedrich Heinrich Klinck, Stockholm 1730, fot med godronnering, mynningskant med dekor av vågband i relief, delvis förgylld, höjd ca 17 cm, vikt ca 368 g

Slitage, graverade ägarinitialer J.H.S

357438

2016-01-31