Herrfickur Hovenschiöld
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOACHIM HOVENSCHIÖLD (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 632, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av 18 k guld stämplad Nils Carlén, Stockholm 1799, diameter 5 cm
Emaljskador, urglaset löst
357739
2016-02-01