Herrfickur Hovenschiöld

Herrfickur Hovenschiöld
Herrfickur Hovenschiöld
Herrfickur Hovenschiöld
Herrfickur Hovenschiöld
Herrfickur Hovenschiöld
Herrfickur Hovenschiöld

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

JOACHIM HOVENSCHIÖLD (1734-1800), Stockholm, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk nr 632, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, boett av 18 k guld stämplad Nils Carlén, Stockholm 1799, diameter 5 cm

Emaljskador, urglaset löst

357739

2016-02-01