Heimo Zobernig - painting

Heimo Zobernig - painting
Heimo Zobernig - painting
Heimo Zobernig - painting
Heimo Zobernig - painting
Heimo Zobernig - painting
Heimo Zobernig - painting

Klubbat för:

304 000 SEK

Utropspris

200 000 SEK

HEIMO ZOBERNIG (Österrike, född 1958): "Untitled (white)", signerad och daterad på baksidan Heimo Zobernig 2007, Swarovskikristaller och akryl på duk, 200x200 cm

PROVENIENS:
Galerie Christian Nagel, Berlin
CCA Andratx, Andratx
Art Foundation Mallorca, Spanien

UTSTÄLLD:
CCA Andratx, Mallorca Spanien

357841

2016-03-02