Skåp
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, 1900-talets först hälft, troligen Carl Malmsten, fanérad med valnöt och mahogny, draghantag i mässing, 3 st pardörrar, invändigt med justerbara hyllplan, höjd ca 118, 400x32 cm
PROVENIENS: Tullverket
Slitage, repor, fanérskador
357860
2016-02-01