Skeppsur och Barmoeter
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter 15,5 cm
Urtavla med smärre slitage, nyckel saknas
357992
2016-02-02