Skeppsur och Barmoeter

Skeppsur och Barmoeter
Skeppsur och Barmoeter
Skeppsur och Barmoeter
Skeppsur och Barmoeter

Klubbat för:

2 600 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

SKEPPSUR, Schatz, BAROMETER, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter 15,5 cm

Zustandsbeschreibung

Urtavla med smärre slitage, nyckel saknas

357992

2016-02-02