Duk servietter i damast 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DUK, damast, märkt 1863, SERVIETTER, 4 st, Nordstjernan, SERVIETTER, 2 st, märkta B36, SERVIETTER, 2 st, märkta OL, SERVIETTER, udda varav en märkt CS (Catharina Stenbock)
1800-tal, delvis sengustavianska

PROVENIENS: Forsby Herrgård, Västra Eds socken, Kalmar län
Fröken Karin Bergenstråhle

Ej genomgångna, fläckar och missfärgningar kan förekomma

358043

2016-02-03