Golvurna KIna

Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna
Golvurna KIna

Klubbat för:

400 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

GOLVURNA, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor med figurer i emaljfärger samt kinesiska teckan, höjd 58 cm

Zustandsbeschreibung

Kantnagg

358329

2016-02-03