Jan Fyt, etsning

Jan Fyt, etsning
Jan Fyt, etsning

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JAN FYT (Antwerpen, 1611-1661), Two Greyhounds, Leashed and Facing Each Other, etsning, 1640, 17x21,7 cm, "laid paper" med oidentifierad vattenstämpel, oramad
Proveniens: Stämplad på baksidan, Seymour Haden

358385

2016-02-05