Max Ernst Tema

Max Ernst Tema
Max Ernst Tema

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MAX ERNST (1891-1976): La Brebis galante, 1949, signerad Max Ernst e.a. färgetsning, tryckt av Georges Visat, Paris, editerad av Les Éditions Premières, Paris, 12,5x10 cm

LITTERATUR: Spies/Leppien 28 II

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

358472

2016-02-08