Ask med lock Gustafsberg
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAFSBERG, ask med lock, 1900-talets början, flintgods, i form av blomma med gräshoppa, inpressad märkning undertill GUSTAFSB 1915, höjd ca 11, diameter ca 23 cm
Gräshoppan med lagningar o skada
358506
2016-02-04