Skrivställ Norrström

Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström
Skrivställ Norrström

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL HJALMAR NORRSTRÖM, skrivställ med bläckhorn, jugend, brons, dekor av sovande kvinnofigur, signerad och daterad C Hj NORRSTRÖM 1907, höjd ca 10, längd 29,5 cm

Lock saknas, skadad glasinsats

358537

2016-02-04