Matsalsmöbel gustaviansk stil
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATSALSMÖBEL, 6 dlr, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, bemålad, skulpterad och delvis bronserad dekor, beslag i mässing, stoppade sitsar, bestående av matbord, 4 stolar, skåp med vitrinöverdel, bordets mått höjd ca 74, diameter 110, skåpets mått höjd ca 168, 100x43, 2 iläggsskivor vardera bredd 35 cm medföljer, nyckel finns
Ytskador, klädsel med fläckar
358572
2016-02-04