Jardinjärer Pirkenhammer

Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer
Jardinjärer Pirkenhammer

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PIRKENHAMMER, jardinjärer, 2 st., varav en med fat, Tyskland, 1900-talets första hälft, porslin, grön- och blåglaserade, delvis bemålad gulddekor och polykroma mansfigurer, fatet med inpressad stämpel F&M, längd ca 30-36 cm

Gulddekor med slitage

358646

2016-02-04