Marino Marini samt Jean Cocteau

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MARINO MARINI (1901-1980), efter: "Cheval et acrobate", signerad och daterad Marino 1955 i trycket, litografiskt tryck, ca 56x40 cm inom passepartout
JEAN COCTEAU (1889-1963): "Sous le manteau de feu IV", signerad Jean och daterad -54 daterad i trycket, ca 38x29 cm
Original lithograph in colors, signed and dated in the stone,
extracted from the book "Sous le manteau de feu". Joseph Forêt Ed.,
Paris.217 unnumbered copies + 10 copies H.C.

358704

2016-02-05