Dosa 1700-tal

Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal
Dosa 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DOSA, 1700-tal, oval form, lack- och sköldpaddsarbete, locket med infällt miniatyrporträtt i gouache föreställande Maria Juliana Ferber (?-1817), inläggningar i förgylld koppar, längd ca 7,5 cm

Skador, lagningar

358760

2016-02-05