Dosa 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSA, 1700-tal, oval form, lack- och sköldpaddsarbete, locket med infällt miniatyrporträtt i gouache föreställande Maria Juliana Ferber (?-1817), inläggningar i förgylld koppar, längd ca 7,5 cm
Skador, lagningar
358760
2016-02-05