Arvid Källström Tema

Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema
Arvid Källström Tema

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARVID KÄLLSTRÖM (1893-1967): Zigenerskan, granit,
signerad och daterad A. Källström 1930, höjd 42 cm

Proveniens: Konstnärens familj

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

358766

2016-02-08