Ann Wolff Tema

Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema
Ann Wolff Tema

Klubbat för:

24 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ANN WOLFF (född 1937): Agathe, ur: Cezannes Sviten, 1998, brons, signerad och numrerad Ann Wolff, 1/5, höjd 71 cm

Gipsmodellen av denna skulptur är avbildad på sidan 48 i boken Ann Wolff, utgiven av Rasters förlag

Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg

Grafik&Skulptur

358774

2016-02-08