Ann Wolff Tema
Klubbat för:
24 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANN WOLFF (född 1937): Agathe, ur: Cezannes Sviten, 1998, brons, signerad och numrerad Ann Wolff, 1/5, höjd 71 cm
Gipsmodellen av denna skulptur är avbildad på sidan 48 i boken Ann Wolff, utgiven av Rasters förlag
Visas på Geijersgatan 14 i Göteborg
Grafik&Skulptur
358774
2016-02-08