Nattskrin 1700-tal eller äldre

Klubbat för:

7 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

NATTSKRIN, 1700-tal eller äldre, träskuren dekor, delvis bemålat, invändigt med uppklistrat dokument med namn samt år Ellin 1646, uppklistrade grafiska blad, höjd 17, 48 x 45 cm
PROVENIENS: Elin Hård af Segerstad

Senare nyckel medföljer

358934

2016-02-05