Kungörelser, småskrifter mm ca 30 st
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KUNGÖRELSER FÖRORDNINGAR SMÅSKRIFTER. ca 30 st. 1700-1800-tal. Bl.a. politiska småskrifter, teologi, kungörelser inom historia, vänskapstractat, Tessins tal i riksdagen 1739.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna.
Varierande skick, vissa skador och fläckar.
359032
2016-02-10