Kungörelser, småskrifter mm ca 30 st

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KUNGÖRELSER FÖRORDNINGAR SMÅSKRIFTER. ca 30 st. 1700-1800-tal. Bl.a. politiska småskrifter, teologi, kungörelser inom historia, vänskapstractat, Tessins tal i riksdagen 1739.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna.

Varierande skick, vissa skador och fläckar.

359032

2016-02-10