Småskrifter ca 40 st 1700-1800-tal

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

SMÅSKRIFTER MM. ca 40 st. 1700-1800-tal. Politiska småskrifter mm. Bl.a. av Carl Tersmeden, A. Ehrensvärd, P. von Stierneman m.fl.
Några tagna ur band, några oskurna, några inbundna. Flera från J. A. Almquists boksamling och med dennes stämpel.

Varierande skick, vissa skador och fläckar.

359057

2016-02-10