Urnor Gustafsberg
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, omkring 1900, flintgods, kinesiserande dekor i blått, hänklar i form av lejonmaskaroner, höjd 39, längd 55 cm
En urna med lagningar och skador, en urna med smärre skador
359062
2016-02-06