Urnor Gustafsberg

Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg
Urnor Gustafsberg

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUSTAFSBERG, urnor, 1 par, omkring 1900, flintgods, kinesiserande dekor i blått, hänklar i form av lejonmaskaroner, höjd 39, längd 55 cm

En urna med lagningar och skador, en urna med smärre skador

359062

2016-02-06