Småskrifter tal mm bl.a. ekonomi 1700-1800-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

FÖRORDNINGAR, SMÅSKRIFTER, TAL, mm, ca 60 st. 1700-1800-tal. Bl.a. ekonomi, Swenska köpmannens swar, 1765, Den stora högmåls-frågan om mitt och ditt, 1771, Act, om personlig säkerhet, 1769, om att döda vargar, 1753, riksdagsprotokoll
Flertalet tagna ur band eller oskurna. Flera ur Johan Axel Almqvist boksamling och med dennes stämplar. Några dubbletter.

Kuntoraportti

Vissa skador, fläckar

359147

Päivämäärä:

2016-02-10