Småskrifter tal mm bl.a. ekonomi 1700-1800-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
FÖRORDNINGAR, SMÅSKRIFTER, TAL, mm, ca 60 st. 1700-1800-tal. Bl.a. ekonomi, Swenska köpmannens swar, 1765, Den stora högmåls-frågan om mitt och ditt, 1771, Act, om personlig säkerhet, 1769, om att döda vargar, 1753, riksdagsprotokoll
Flertalet tagna ur band eller oskurna. Flera ur Johan Axel Almqvist boksamling och med dennes stämplar. Några dubbletter.
Kuntoraportti
Vissa skador, fläckar
359147
Päivämäärä:
2016-02-10