Bergère
Valmis
2016-02-06
359155
| Korkein tarjous | 4 600 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
BERGÈRE, Louis XVI-stil, 1800-tal, träskuren dekor, uppsvängd rygg krönt av blomsterkvistar, svängda sarger, hörnfleuroner, kannelerade avsmalnande ben, bemålad i vitt och gulddekor, gulrandig klädsel, sitthöjd ca 47 cm
Slitage