Planschverk 1800-tal 2 st

Planschverk 1800-tal 2 st
Planschverk 1800-tal 2 st
Planschverk 1800-tal 2 st
Planschverk 1800-tal 2 st

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PLANSCHVERK, KARTOR M.M. (4). LECONTE, C. L´oeuvre de Fogelberg. Paris (chez A. Hauser) 1856, 36 graverade planscher (1 saknas)
Atlas öfver gamla verlden. Efter Mannert, Ukert, Reichard, Kruse, Wilhelm m.fl. Upsala (Palmblad & C.) 1827.
Tvär folio. 14 gränskolorerade graverade kartor (alla). Samt ytterligare 2 verk. 4 vol.

Skador och fläckar.

359185

2016-02-10