Salvador Dali torrnål med kolorering

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SALVADOR DALI (1904-1989), Hippies: La Pagode, torrnål tryckt i blått med handkolorering, 1969/70, signerad och numrerad Dali 39/145. Tryckt på Arches papper med Dali blindstämpel, 39,5x31,5 cm
LITTERATUR: Michler/Löpsinger 379

359297

2016-02-07