Johan Fredrik Martin etsningar 6 st

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

JOHAN FREDRIK MARTIN (1755-1816): 6 etsningar, Stockholmsmotiv, senare avdrag, bl.a. Stockholm sedt från Mose-Backe på Södermalm, efter Elias Martin, ur Svenska Vyer No 1, etsning, 46x72 cm, med blindstämpel, 1 dubblett av denna.
Övriga nummer ur Svenska Vyer 2, 3, 5, 7.

Fläckar, skador, lagade revor, skurna nära plåtkanten, solkade

359408

2016-02-08