Handskrivna böcker
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDSKRIFTER, INBUNDNA. 1700-1800-tal. Bl.a. för Geddeholm Linsta, "Geddeholms dagsverks-journal 1840", juridik, lagar, kassaböcker mm. Flertalet inbundna, någon i pergament, några i pappersomslag.
Varierande storlekar, folio -8vo.
Skador och defekter, nötta band.
359443
2016-02-09