Handskrivna böcker

Handskrivna böcker
Handskrivna böcker
Handskrivna böcker
Handskrivna böcker

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HANDSKRIFTER, INBUNDNA. 1700-1800-tal. Bl.a. för Geddeholm Linsta, "Geddeholms dagsverks-journal 1840", juridik, lagar, kassaböcker mm. Flertalet inbundna, någon i pergament, några i pappersomslag.
Varierande storlekar, folio -8vo.

Skador och defekter, nötta band.

359443

2016-02-09