Peter Eskilson
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PETER ESKILSON (1820-1872): Allmogekvinnor vid spisen monogramsignerad i övre vänstra hörnet PM, olja på papp-pannå, 17x12 cm
Proveniens: Tidare såld på Stockholms Auktionsverk 1909 enl medföljande tidningsklipp fäst på baksidan
359474
2016-02-07