Costumes Suède Norvége Paris ca 1860
Klubbat för:
1 500 SEK
2 000 SEK
KOSTYMPLANSCHER. Costumes Suède, Norvége, Danemark Hollande et Allemagne. Ur Prime du journal les modes Parisiennes. Paris utan år (ca 1860).
Folio. 20 handkolrerade litografiska planscher (alla).
Blått tryckt omslag.
Colas 712.
Omslag med skador, småfläckar. Planscher med några småfläckar.
359480
2016-02-08