Costumes Suède Norvége Paris ca 1860

Klubbat för:

1 500 SEK

2 000 SEK

KOSTYMPLANSCHER. Costumes Suède, Norvége, Danemark Hollande et Allemagne. Ur Prime du journal les modes Parisiennes. Paris utan år (ca 1860).
Folio. 20 handkolrerade litografiska planscher (alla).
Blått tryckt omslag.

Colas 712.

Omslag med skador, småfläckar. Planscher med några småfläckar.

359480

2016-02-08