Bok med avbildningar av möbler ca 1880
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MÖBELPLANSCHER. Möbel-Ritningar (titel på pärm). Ca 1880-tal. Bok med 80 helsidesavbildningar, mått ca 28x40 cm. Planscherna tryckta i Tyskland, ingen text.
Samtida vinrött hfrbd.
Något nött band, planscher med vissa skador, lagade revor, fläckar, 1 med mindre pappersförlust.
Namnteckning på försättsbladet
359495
2016-02-08