Bok med avbildningar av möbler ca 1880

Klubbat för:

2 200 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

MÖBELPLANSCHER. Möbel-Ritningar (titel på pärm). Ca 1880-tal. Bok med 80 helsidesavbildningar, mått ca 28x40 cm. Planscherna tryckta i Tyskland, ingen text.
Samtida vinrött hfrbd.

Kuntoraportti

Något nött band, planscher med vissa skador, lagade revor, fläckar, 1 med mindre pappersförlust.
Namnteckning på försättsbladet

359495

Päivämäärä:

2016-02-08