Kista från Jämtland

Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland
Kista från Jämtland

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KISTA, Jämtland daterad 1795 märkt PTS, blåmålad med dekor av blommor och listverk i rött, läddika, höjd 47, 96x58 cm, nyckel finns

delvis senare bemålad, slitage, listdel med spricka

359506

2016-02-08