Siri Derkert oljemålning

Siri Derkert oljemålning
Siri Derkert oljemålning
Siri Derkert oljemålning
Siri Derkert oljemålning
Siri Derkert oljemålning
Siri Derkert oljemålning

Klubbat för:

13 500 SEK

15 000 SEK

SIRI DERKERT (1888-1973): "Ung man", signerad S. Derkert samt daterad på baksidan -43, olja på pannå, 52 x 36 cm.
PROVENIENS: Gösta Stenmans konstsamling
Fru Bertha Stenman
UTSTÄLLD: Riksförbundet för bildande konst, utställning 206 Expressionism, katalognr 4

359557

2016-02-12