Slaglåspistoler

Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler

Klubbat för:

3 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SLAGLÅSPISTOLER, 1700-tal, ändrade från flintlås, loktagonala kammare, längd ca 39-45 cm

Zustandsbeschreibung

Senare kompletterade,slitage, bortfall, laddstake saknas

359619

2016-02-09