Böcker om slott och herrgårdar 23 st

Klubbat för:

3 800 SEK

3 000 SEK

BÖCKER OM SLOTT OCH HERRGÅRDAR (21). Bl.a. Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början (8 st), Ahlbäck, Gods och gårdar i Finland, St. Petersburg um 1800, Åkerhielm, Småländska fideikomiss, Selling, Säterier och gamla gårdar i Stockholmstrakten, Hernmarck, Marieberg m.fl.
Inbundna och häftade.

Några nötta band, 1 med loss pärm, häftade nötta och med vissa skador, några anteckningar.

359643

2016-02-10