Bordslampa Fog & Morup

Bordslampa Fog & Morup
Bordslampa Fog & Morup
Bordslampa Fog & Morup
Bordslampa Fog & Morup

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

FOG & MORUP, "Fakkellampen", bordslampa, Danmark, 1930-tal, bronspatinerad metall, matterat färgat glas, höjd ca 45, diameter 40 cm

Bruksslitage, glaset med lagning vid fotfästet

359829

2016-02-09