Isaac Grünewald
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ISAAC GRÜNEWALD (1889-1946): "Efter Operamaskeraden kl 8 fm mars 36", föreställande Gudrun Brost, signerad Isaac, akvarell, 35x45 cm, dedikation till Wilhelm (Kåge)
PROVENIENS: Norden Auktioner, Stockholm, "Tema Kåge/kvarlåtenskap" 1993, nr 7/272
359843
2016-02-09